Podstawowe,narzędzia,w,minecrafcie,coś,diament,kilof,krowa,kurczak,Minecraft,motyka,narzędzia,poradniki,siekiera,tagi,żelazo,łopata,Poradniki Minecraft,Minecraft, minecraft poradnik, poradnik minecraft, porady minecraft, mody do minecrafta, mody minecraft, pluginy minecraft, serwer minecraft, serwery minecraft, publiczny serwer minecraft, publiczne serwery minecraft" />Podstawowe narzędzia w minecrafcie

Image and video hosting by TinyPic

Witam ja jestem TheFlashes a w tym poradniku pokarze wam podstawowe narzędzia w minecraft przedstawię wam ich właściwości np. ile co ma użyć oraz ile zadaje obrażeń (w przypadku mieczy)

Więc zaczynamy na początku pokaże wam chyba najbardziej przydatne narzędzia czyli kilofy

Image and video hosting by TinyPicJest pięć rodzajów kilofów:

Diamentowy Image and video hosting by TinyPic

CraftingImage and video hosting by TinyPic

Właściwości:  Diamentowy kilof jest najlepszy w całym minecraft ale jest też go najtrudniej zdobyć bo wymaga aż trzech diamentów, jest jedynym kilofem który może wykopać obsydian oraz wszystkie surowce ale nie jest najszybszy w szybkości pobija go o jedną dziesiątą sekundy złoty kilof  ale o tym nie tu. Ten kilof ma aż 1561 użyć. Kamień kopie w 0.3 s . O tym kilofie już wszystko przechodzimy do następnego.

Żelazny Image and video hosting by TinyPic

Crafting: Image and video hosting by TinyPic

Właściwości: Żelazny kilof  jest dosyć często używany z powodu tego że umie wykopać wszystkie surowce tak jak diamentowy a diamentowego do tego nie używają aby nie marnować diamentów. A więc nie jest trudny do zrobienia bo wystarczą tylko trzy sztabki żelaza i dwa patyki. Kamień kopie w 0.4 s ma 250 użyć.

Złoty Image and video hosting by TinyPic

Crafting: Image and video hosting by TinyPic

 Właściwości: Złoty kilof jest najmniej używanym kilofem ponieważ ma tylko 33 użycia ale w zamian jest szybszy w kopaniu bruku, kamienia, skrzyni kresu, kowadła, żelaznych krat, stołu do zaklęć,  żelaznych drzwi ,bloku złota, węgla, kamiennych cegieł, kamienia, schodów z cegieł, piaskowca, schodów z piaskowca, torów  statywu alchemicznego, lodu, płytki naciskowej, dozownika, pieca i Netherrack całą resztę bloków kopie szybciej diamentowy. Kamień kopie w 0.2 s a robi się go dosyć trudno bo trzeba mieć trzy złota ale je łatwo znaleźć.

-Kamienny Image and video hosting by TinyPic

Crafting: Image and video hosting by TinyPic

Właściwości: Kamienny kilof jest używany często na samym początku gry może wykopać podstawowe surowce typu węgiel, żelazo, kamień, lazuryt. Robi go się bardzo łatwo wystarczą tylko trzy kamienie i dwa patyki. Ma 132 użycia i kopie kamień w 0.6 s.

I tera z ostatni z kilofów czyli

Drewniany Image and video hosting by TinyPic

Crafting: Image and video hosting by TinyPic

Właściwości: Na samym początku kiedy stworzysz świat na pewno tak jak większość powiesz „o Jezu jaki głupi ten świat mi się stworzył”  A potem pójdziesz kopać drewno rękom stworzysz „crafting table” a potem ten kilof ale przejdźmy do rzeczy drewniany kilof jest najgorszym kilofem w grze ale ma więcej użyć od złotego O_o ma ich 60 zrobienie go jest banalnie proste bo wystarczą tylko trzy deski i dwa patyki. Kamień kopie w 1.15 s i potrafi wykopać: kamień, bruk i węgiel.

Okeay teraz przechodzimy do Mieczy

Image and video hosting by TinyPic

Zaczynamy

Diamentowy: Image and video hosting by TinyPic

Crafting: Image and video hosting by TinyPic

Właściwości: Diamentowy miecz jest najlepszym (jak pewnie się domyślacie) mieczem w grze jest trudny do wykonania ale opłaca się go zrobić bo zadaje naprawdę dużo obrażeń bo aż 7 punktów życia czyli 3 i pół serduszka gdy jest dobrze zaklęty (enchant) może zadawać aż do 18 punktów zdrowia czyli 6 serduszek!. Ma 1562 użycia.

ŻelaznyImage and video hosting by TinyPic

Crafting: Image and video hosting by TinyPic

Właściwości: Żelazny miecz jest dobrym mieczem ani słaby ani dobry ale jeżeli go zaklniemy (enchant) Może być lepszy od diamentowego trudny do zrobienia nie jest bo potrzeba tylko jeden patyk i dwie sztabki żelaza. Zadaje 6 punktów obrażeń czyli 3 serduszka, miecz ma 251 użyć.

Złoty

Crafting

Właściwości: Złoty miecz jest najmniej stosowanym mieczem ponieważ ma tylko 33 użycia oraz zadaje jedynie 4 punkty obrażeń czyli 2 serduszka do zrobienia nie jest trudny bo wystarczą 2 złota i jeden patyk ale ja osobiście nie polecam go.

Kamienny

Crafting

Właściwości: Kamienny miecz jest dosyć dobry zadaje 1 punkt obrażeń więcej od złotego i drewnianego miecza czyli 5 punktów obrażeń czyli 2 i pół serduszka. Jak widać wyżej zrobienie tego przedmiotu jest proste i dużo nie wymaga tylko jeden patyk i dwa bruki. Miecz ma 132 użycia.

Drewniany

Crafting

Właściwości: Drewniany miecz jest taki zły jak złoty ale ma więcej użyć od złotego bo ma ich 60 użyć więc jest lepszy zadaje 4 punkty obrażeń czyli 2 serduszka jest bardzo prosty do wykonania bo potrzebujemy jeden patyk i dwa kawałki desek.

Mała ciekawostka:

Szkło, łóżko, przycisk, kaktus, ciasto, tłok, lepki tłok, arbuz, drabina  Te bloki można zniszczyć mieczem szybciej niż ręką ale zabierze to mieczowi 2 użycia.

Teraz pobawmy się w drwala

Diamentowa

Crafting

Właściwości: W temacie siekier dużo pisania nie będzie bo za wiele o nich niema co pisać. Diamentowa siekiera jest najmocniejsza tnie drewno w 0.4 sek, ma 1562 użyci.

Żelazna

Crafting

Właściwości: Żelazna siekiera ma  251 użyć tnie drewno w 0.5 sek.

Kamienna

Crafting

Właściwości: Kamienna siekiera jest dosyć dobra tnie drewno w 0.75 sek i ma 132 użycia.

Złota

Crafting

Właściwości: Złota jak się możecie domyśleć jest najszybsza bo tnie drewno w 0.25 sek ale ma mało użyć bo tylko 33.

Drewniana

Crafting

Właściwości: Drewniana siekiera jest najwolniejsza tnie drewno w 1.5 sek ale za to ma 60 użyć.

Motyki

Porada: Nie opłaca się robić motyk powyżej kamiennych czyli złotych żelaznych i diamentowych ponieważ niczym się nie różnią poza użyciami.

Diamentowa: 

Crafting

Właściwości: Diamentowa motyka ma 1562 użyć.

Żelazna: 

Crafting

Właściwości: Żelazna motyka ma 251 użyć.

Złota: 

Crafting

Właściwości: Złota motyka ma 33 użycia.

Kamienna: 

Crafting

Właściwości: Kamienna motyka ma 132 użycia.

Drewniana: 

Crafting

Właściwości:  Drewniana motyka ma 60 użyć.

Łopaty

Informacja: Łopaty służą do kopania piasku, ziemi, trawy, żwiru, blok śniegu, śnieg i gliny. Łopaty są jedynymi narzędziami które mogą niszczyć blok śniegu i śnieg tak aby wypadły z niego śnieżki.

Diamentowa: 

Crafting: 

Właściwości: Diamentowa łopata jest najbardziej wytrzymała ziemię wykopie w 0.1 sek. ma 1562 użycia.

Żelazna: 

Crafting: 

Właściwości: Żelazna łopata ma 251 użyć i kopie ziemię w 0.15 sek.

Złota: 

Crafting: 

Właściwości: Złota łopata jest najszybsza ale ma tylko 33 użycia, kopię ziemię w 0.1 sek tak samo jak diamentowa ale tylko ziemię i śnieg rozwalają tak samo a inne bloki złota łopata rozwala szybciej.

Kamienna: 

Crafting: 

Właściwości: Kamienna łopata ma 132 użycia. Ziemię kopie w 0.2 sek.

Drewniana: 

Crafting: 

Właściwości: Drewniana łopata jest najwolniejsza rozwala ziemię w 0.4 sek. Ma 60 użyć.

Inne

Ale na początek ręka

Ręka

CraftingNiema

Właściwości: Ręka jest wielofunkcyjna bo może kopać drewno i ziemię oraz bić . Ma nieskończenie wiele użyć ale jest najwolniejsza ze wszystkiego zadaje 1 punkt obrażeń czyli pół serduszka kopie drewno w 3 sek ziemię w 0.75 sek a kamień  kopie w 7.5 s ale i tak z kamienia nic nie wypadnie.

Łuk:       Strzały

  Crafting 

Właściwości: Łuk jest przedmiotem z którego możemy strzelać strzałami, strzały zadają z takiego łuku w zależności od odległości strzału (im dalej tym więcej obrażeń) więc zadają od 2 punktu zdrowia do 10 czyli od jednego serduszka do pięciu z łuku strzelają także szkielety. Jest też niezbędny do zrobienia dozownika. Łuk ma 384 użycia.

Krzesiwo: 

Crafting

Właściwości: Krzesiwo służy do rozpalania ognia możemy nim podpalić każdy klocek oprócz pół-bloków jeżeli będziemy go próbowali podpalić zostanie zabrane jedno użycie ale klocek i tak się nie zapali. Możemy potaplać drzewa ponieważ się spalą i nic z nich nie zostanie. Krzesiwo służy też aby uruchomić portal do netheru. Każdy blok który zapalimy zgaśnie po kilku minutach  (poza wszystkimi drewnianymi rzeczami i liściami które się spalą) ale gdy zapalimy netherrack nigdy nie zgaście. Krzesiwo ma 65 użyć.

Nożyce: 

Crafting

Właściwości: Nożyczki służą głównie do ścinania wełny z owiec za ich pomocą możemy zdobyć 1-3 klocków wełny nie zabijając przy tym owcy (gdy ja zabijemy wypadnie tylko jeden kawałek wełny) oraz możemy szybciej zbierać wełnę łapką zbieramy w 1.2 s a nożycami w 0.25 s. Możemy także dzięki niej zbierać liście z drzew, wysoką trawę, pnącza oraz uschniętą trawę. Da się zniszczyć pajęczynę ale wtedy wypadnie tylko jedna nić. Nożyczki mają 238 użyć.

Mam nadzieję że ten mały poradnik się przyda :D

By TheFlashes

Jeden komentarz do Podstawowe narzędzia w minecrafcie

  • admin  mówią:

    bardzo przydatny poradnik :)

Zostaw odpowiedź

*

Możesz użyć następujących tagów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>