Minecraft został wydany 11 listopada 2011 roku, i już od samego początku było wiadomo, źe odniesie ogromny sukces. Ta na pozór prosta graficznie gra, okazała się prawdziwym przebojem, który został bardzo szybko rozpowszechniona i to nie dzięki udanej akcji marketingowej, a przez samych graczy. Grafika przypomina gry sprzed 2000 roku, która nie ma fabuły a w dodatku należy poznać komendy bez których nie damy rady zajść zbyt daleko. Co zatem spowodowało tak ogromny sukces?

Minecraft to survivalowa gra sandboxowa, która pobudza w graczach pierwotny instynkt przetrwania. Gracz zostaje postawiony przed sytuacją być albo nie być, i od pierwszego dnia gry, musi znaleźć sobie schronienie, aby przetrwać noc. Przygotowanie pierwszego schronienia jest niezwykle ekscytującym wydarzeniem, któż z nas nie marzył o kryjówce przed światem kiedy był dzieckiem? Nie da się ukryć, że patrząc z boku, gra wydaje się prymitywna, jednak w efekcie po kilkunastu minutach grania dowiadujemy się, że jest to niekoniecznie prawda.

Minecraft wymaga od gracza prawdziwego survivalowego instynktu. Oprócz kryjówki trzeba zadbać o jedzenie, prowizoryczne narzędzia oraz ubrania. Gra oferuje nam różnorakie sposoby na zadbanie o samego siebie, poczynając od monotonnego kopania dziór w ziemi, mających na celu znalezienie niezbędnych surowców kończąc na budowie wymyślnych budynków, a nawet farm, z żywym inwentarzem w roli głównej.

Jednym z ciekawszych aspektów gry, jest możliwość kooperacji między graczami. Rozbydowany system plików serwerowych udostępnia nam możliwość współpracy, wojen oraz zapewnia unikalność dzięki możliwości wgrania różnych kombinacji tysięcy pluginów – dowolnie dobieranych przez administratorów serwerów. Każdy gracz, który polubił samą grę, prędzej czy później zapragnie spróbować rozrywki z innymi. W tym celu musisz wybrać najbardziej odpowiadający Ci serwer i przystąpić do rozgrywki. Listę polecanych serwerów znajdziesz w punkcie Serwery Minecraft, oraz w komentarzach pod artykułem. Jeżeli znasz jakiś godny polecenia serwer, daj nam o nim znać, pisząc komentarz.

Zostaw odpowiedź

*

Możesz użyć następujących tagów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>