Minecraft, jak zrobić drabinę

Budując swój własny dom w Minecrafcie na pewno prędzej czy później będziesz potrzebował drabiny. Jest ona czymś bardzo przydatnym. Dzięki niej można budować głębokie w dół piwnice czy też strychy. Drabinka w MC to podstawa przy budowaniu czegokolwiek. Z racji tej powinieneś wiedzieć jak ją zrobić i jakie surowce zebrać. Jak się pewnie domyślasz, na pewno będziesz potrzebował dużo drewna oraz to co zawsze – stół rzemieślniczy. Jeśli już to posiadasz, możesz zabrać się do roboty lecz pamiętaj, tutaj nie chodzi o stworzenie jednej drabinki tylko minimum 50, gdyż nic nam po jednej.

Tradycyjnie, wyciągnij z ekwipunku stół, postaw go blisko siebie i otwórz go za pomocą PPM – Prawego Przycisku Myszki. Następnie weź patyki, jeśli ich nie masz – zrób je z desek. Wspomniane patyki bądź jak kto woli – kije, rozkładamy w taki sposób, aby były wszędzie oprócz górnej o dolnej kratki po środku naszego dużego kwadratu podzielonego na dziewięć części. Jak widzisz, pojawiły się dwie drabinki. Utwórz jeszcze przynajmniej z 20, gdyż naprawdę będą Ci one potrzebne i to bardziej niż myślisz.

Jak widać, stworzenie drabinki w Minecrafcie nie jest niczym co można by nazwać trudnym. Podobnie jak wszelkie inne, podstawowe przedmioty oraz narzędzia, drabinki tworzy się bardzo łatwo i przyjemnie. Od teraz będziesz mógł bez obaw kopać głębokie jamy, jaskinie czy też piwnice w poszukiwaniu np. węgla, bez obaw, że nie będziesz wstanie wyjść na powietrze. Drabinki zasługują na uznanie w oczach każdego początkującego gracza MC, bez wyjątku.

Zostaw odpowiedź

*

Możesz użyć następujących tagów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>