Jak założyć serwer Minecraft za 6 zł na miesiąc? Kilka rad dla świeżo upieczonego admina.

porady-admina-hosting-minecraft
Bardzo często zdarza się, że gracz zapragnie zostać adminem. Ale nie ma doświadczenia, wiedzy oraz posiada bardzo okrojone fundusze. Co mu pozostaje? Dziubać coś na prywatnym komputerze i wściekać się że połowa rzeczy nie działa? Niekoniecznie. Zbadałem możliwości i znalazłem alternatywne rozwiązanie które będzie Cię kosztować 6 zł na miesiąc i oszczędzi Ci wielu godzin pracy. Uwaga! Wynegocjowałem dla Ciebie darmowy kod upoważniający Cię do zakupu dowolnego serwera Minecraft aż o 25% taniej!

Czym jest hosting Minecraft?

Hosting jest alternatywnym sposobem na przechowywanie plików serwerowych. Hostingodawcy oferują serwery o różnej wielkości co pozwala dopasować koszty do skali planowanego serwera. Jeżeli jesteś nowym adminem i chcesz się uczyć fachu – odstaw stacjonarny komputer na bok i przyzwyczajaj się do pracy w naturalnym środowisku czyli poprzez panel obsługi Twojego serwera. Największym atutem dla nowego admina będzie na pewno cena, ponieważ najmniejszy serwer kupisz już za 6 zł miesięcznie na stronie hosting Minecraft. Jak sam widzisz za cenę paczki chipsów możesz zacząć swoją wielką przygodę ze światem serwerów do Minecrafta.

 

Zdobywanie doświadczenia przy administracji serwerem.

Posiadanie własnego serwera pozwala zmierzyć się z bardzo ciekawymi zagadnieniami które pozwolą Ci poznać Minecrafta od innej strony. Każdy admin będzie musiał zainstalować i skonfigurować odpowiednie do typu serwera pluginy które są odpowiedzialne za funkcjonowanie oraz wygląd Twojego serwera. Jeżeli posiadasz serwer na hostingu, zadanie to będzie podobne do układania klocków lego. Instalacja pluginów sprowadza się do kilku kliknięć myszką. Najciekawsze jednak przed Tobą. Kiedy już szczegółowo poznasz zasady prowadzenia serwera będziesz mógł stworzyć serwer przeznaczony dla użytku publicznego. Efekt Twojej pracy zostanie oddany ocenie publicznej oraz zyskasz nowych sprzymierzeńców oraz przyjaciół do gry. Wspólnie tworząc i rozwijając serwer macie nawet możliwość stworzyć wielki hit który zacznie zarabiać nie tylko na pokrycie kosztów ale także na pracę administracji. Z drugiej strony nabywając doświadczenia podczas prowadzenia swojego serwera zwiększasz swoją szansę na to, że ktoś zaprosi Cię na swój serwer i da Ci OP / KidModa / Moda. Bo gdzież lepiej popełniać błędy i się uczyć niż na swoim prawda?

Inwestuj w ułatwienia

Hosting to doskonały przykład dobrej inwestycji. Płacąc za serwer pozbywasz się wielu kłopotów oraz ogromnej ilości pracy którą musiałbyś wykonać stawiając serwer na stacjonarnym komputerze. Dzięki temu że zaoszczędzisz czas na kłopotliwych zajęciach – zyskasz go więcej na najważniejsze zadania jakimi są rozwój oraz reklama serwera minecraft.

Zapisuj…

Jeżeli poważnie traktujesz swój projekt – spisuj wszystkie pomysły oraz poczynania. Powinieneś zapisać każdą wartą uwagi myśl, ponieważ pamięć jest ulotna. Wiadomo, że nie zrobisz przecież wszystkiego co zapiszesz, jednak spora lista pomysłów pozwoli Ci na wybranie najlepszego z nich. Jeżeli robisz reklamę dla swojego serwera – zapisz sobie tekst w pliku tekstowym. Następnym razem nie będziesz musiał go szukać ani co gorsza pisać od nowa a jedynie zmienisz i dostosujesz go do nowych potrzeb. Jeżeli umieszczasz informacje o serwerze na forach i stronach zapisuj sobie linki do prezentacji.

 analizuj…

Co jakiś czas usiądź do swoich notatek i przeanalizuj wykonane czynności oraz efekt jaki Ci przyniosły. Sprawdź czy ktoś skomentował Twój wpis / publikację ( odnajdziesz linki łatwo bo zrobiłeś sobie listę ). Zobacz które z form reklamy serwera przyniosły Ci największe korzyści i skup się na nich. Dowiedz się które opcje serwera najbardziej podobają się graczom a które rozwiązania są dla nich zbędne lub wręcz przeszkadzają. Słuchaj tego co mówią gracze – bo to od nich zależy czy Twój serwer będzie zarastać kurzem czy świecić przykładem.

i wyciągaj wnioski.

Podążanie za głosem tłumu oraz nowościami jest jak najbardziej na miejscu. Zastanów się jaki typ serwera chcesz stworzyć. Czy zamierzasz go aktualizować do nowszych wersji, czy zakładasz że będzie stał na tej samej na której go postawisz? Dąż do sukcesu w prowadzeniu i promocji serwera wykorzystując swoje największe atuty. Jeżeli jesteś dobrym mówcą – nagrywaj filmiki na YouTube. Jeżeli pisanie jest dla Ciebie bliskie – twórz wspaniałe prezentacje serwerów oraz poradniki wewnątrz serwerowe. Jeżeli jesteś zapaleńcem grzebania w plikach i tworzenia oprogramowania wykorzystaj te umiejętności i skup się na dopieszczeniu serwera i stworzeniu unikatu jakiego świat jeszcze nie widział.

 

-25% na wszystkie serwery Minecraft od firmy PixelTeam

Z przyjemnością informuję, iż udało nam się uzyskać specjalny kod rabatowy upoważniający do 25% obniżki ceny podczas zakupu hostingu do swojego serwera Minecraft!

Kod promocyjny:  SQUFP752W1

Data przydatności kodu: 2014-10-08 do 2014-10-15 włącznie

Organizator promocji: https://pixelteam.net/

 

Zostaw odpowiedź

*

Możesz użyć następujących tagów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>